Superkids to Terapeutyczny Punkt Przedszkolny dla dzieci w wieku 2,5-8 lat,
posiadających Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Jesteśmy nowoczesną, specjalistyczną placówką,
ukierunkowaną na pomoc dzieciom z:

• Autyzmem
  • Zespołem
    Aspergera
  • Niepełnosprawnością
    sprzężoną
  • Zespołami
    genetycznymi
  • innymi rodzajami
    niepełnosprawności

Realizujemy zajęcia przedszkolne i zajęcia edukacyjne “zerówki” zgodnie z podstawą programową zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Naszym priorytetem jest dostosowanie form i metod pracy do indywidualnych potrzeb każdego naszego superdziecka. Wierzymy w to, że nauka i terapia powinny być zabawą, a przedszkole miejscem, które dziecko lubi i które stymuluje go do pokonywania trudności i zdobywania upragnionych przez rodziców celów rozwojowych.

Punkt Przedszkolny SUPERKIDS to placówka terapeutyczna – oznacza to, że szczególny nacisk kładziemy na intensywną pracę terapeutyczną. Staramy się jak najlepiej wykorzystać czas, w którym dziecko jest szczególnie podatne na terapię. Naszym celem jest przygotowanie naszych superbohaterów do późniejszego udziału i funkcjonowania w grupie integracyjnej bądź masowej. W małej grupie i przy wsparciu wykwalifikowanych terapeutów jest to możliwe.

W prowadzeniu zajęć terapeutycznych wspierają nas specjaliści z KID Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W naszej placówce na podstawie opinii z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej realizowane jest również Wczesne Wspomaganie Rozwoju.

Na rozwój naszych Superdzieci oddziałujemy różnorodnymi formami terapeutycznymi takimi, jak:

• terapia psychologiczna
  • terapia pedagogiczna (przygotowanie do wyzwań szkolnych)
  • przyjazna terapia behawioralna (Stosowana Analiza Zachowania)
  • trening funkcji poznawczych i przetwarzania słuchowego Metodą Warnkego oraz Metodą Tomatisa,
  • neuroterapia EEG-Biofeedback,
  • nowoczesne oprogramowanie Autilius, drOmnibus